Aslı Mimarlık
DAĞ OTELİ  | Aslı Mimarlık
DAĞ OTELİ  | Aslı Mimarlık

DAĞ OTELİ

Hazırlanan Projeler: Mimari & İç Mimari, Statik, Mekanik, Elektrik, Peyzaj, Alt Yapı Projeleri, Akustik Hesaplamalar

Proje Aşamaları: Konsept, Kesin, Uygulama & Detay Projeleri

İşveren: Özel Sektör

Dağ Oteli ve Spa Kompleksi Projesi Kapsamında, Otel Ana Binası, Çok Amaçlı Salon Binası, Spa Merkezi, 14 Adet 2 Katlı Suit Villa Binası (Suit Tip 1 Suit Tip 2), 3 Adet 2 Katlı Villa Tip 1, 1 Adet 2 Katlı Villa Tip 2, Garaj Binası, Eğlence Merkezi Ve Peyzaj Alanları Projelendirilmiştir.

Azerbaycan’da, şarap bağlarının içinde, doğa ile iç içe bir dağ oteli ve spa kompleksi.

Doğal alana saygı duyan, eğimli arazide konumlanmayı tasarım kriteri oluşturacak şekilde kullanan bir yaklaşımla tüm arazi, çeşitli fonksiyonlara göre belirli ana bölgelere ayrılmıştır. Giriş, ana bina alanı, villalar bölgesi, araba müzesi, spor alanları, çocuk eğlence alanları ve ekolojik alanlar ve tüm bu alanları birbirine bağlayan koru yolları ve ring hatları tüm arazide planlanmıştır.

Arazinin merkezinde, kot ilişkilerini kullanarak birbiriyle yapısal olarak bağlantılı tasarlanmış otel ana binası, konferans ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapabilecek çok amaçlı salon binası, kompleks misafirlerinin kullanabileceği bir spa merkezi bulunmaktadır. Ana kütleye ek olarak, eğimli arazide konumlanmış suit villa tipleri yer almaktadır. Alanın kuzeyinde yer alan spor kompleksi ve ekolojik alanlar, çocuklar için oluşturulan eğlence merkezi, orman içinde oluşturulan çeşitli aktivite alanları ile tüm kompleksin bir yaşam merkezi haline gelmesi hedeflenmiştir.

 

Genel Bilgiler

Proje Kategorileri

ÖNE ÇIKAN PROJELER, OTEL
Proje Metrekaresi

İnşaat Alanı: 52.448,52 M² Parsel Alanı: 514.619,556 M²

Proje Yılı

2020