Aslı Architecture
SARABSKİ PLAZA | Aslı Architecture
SARABSKİ PLAZA | Aslı Architecture

SARABSKİ PLAZA

Hazırlanan Projeler: Mimari & İç Mimari, Peyzaj, Statik, Mekanik, Elektrik, Topografik Ölçüm Projeleri

Koordine Edilen Projeler: Cephe Projesi

Proje Aşamaları: Konsept, Ruhsat, Kesin, Uygulama & Detay Projeleri

İşveren: Pmd Projects Mmc

Mevcut betonarmesi olan 19 katlı ofis bloğunda, 95 adet ofis ve 2 adet ticaret çözümlenmiştir. Bodrum katında teknik hacimler ve otopark, zemin katında personel ortak alanları ve lobi, tip katlarda ise ofisler ve ofislere ait ortak alanlar (wc, mutfak vs.) bulunmaktadır.  17,18 ve 19. katlarda vip ofis çözümlenmiştir. 

Bakü merkezde, sadece mevcut betonarmesi bulunan ofis yapısının taşıyıcı renovasyonun, mimari iç çözümlerinin ve iç mimari tasarımının yapılması projesidir. Konumu ve çevre faktörleri göz önünde bulundurularak kullanıcı kitlesi belirlenmiş ve bu kullanıcı kitlesine uygun iç tasarımlar geliştirilmiştir.

Ofislerin esnek kullanımı esas amaç olarak belirlenmiş ve talebe uygun olması adına tip katlarda 50-350 m² arasında değişkenlik gösteren ofis birimleri, üst katlarda ise teras kullanımlı vip ofis birimleri tasarlanmıştır. Bu amaçla katta birden fazla bağımsız ofis birimi tasarlanırken, isteğe bağlı ofis birleşimlerine uygun bölücüler kullanılmıştır. Kat hollerinde istediğimiz sıcak havayı yaratmak adına çözüm ortaklarımız ile yapıya özel çözümler geliştirilmiştir.

Ofis içi yerleşimleri, kullanıcı ergonomisi baz alınarak tasarlanmış, katta tüm ofislerin kullanacağı ortak dinlenme alanları ve oturma birimleri yaratılmıştır. Bina yönetimi olacağı öngörüsü ile ofislere üst düzey hizmet vermek adına geniş bir lobi ve bekleme alanı tasarlanmıştır.  Binaya kontrollü giriş sağlanırken, çalışanların günün yorgunluğunu gidermek ve sosyalleşebilmelerine olanak vermek adına zemin katta herkese açık restoran ve kahve dükkânı tasarlanmıştır.

 

 

 

General Information

Project Categories

Project Area

İnşaat Alanı: 26.252,62 M² Parsel Alanı: 1.907,00 M²

Project Year

2019